P5 Outdoor LED Video Wall with 3840Hz Refresh Rate, IP65 Waterproof, and Aluminum Alloy Cabinet
Dettagli:
| Luogo di origine: | Cina |
| Marca: | CHARMING |
| Certificazione: | CE,CB,BIS,ROSH,UL,EMC,3C,ISO9001 |
| Numero di modello: | P5 |
Termini di pagamento e spedizione:
| Quantità di ordine minimo: | 2 |
|---|---|
| Prezzo: | Negoziabile |
| Imballaggi particolari: | cassa di legno |
| Tempi di consegna: | 5-15 giorni lavorativi |
| Termini di pagamento: | L/C, T/T |
|
Informazioni dettagliate |
|||
| Nome del prodotto: | Display a LED per esterni P5 | Passo pixel: | 5mm |
|---|---|---|---|
| Rinfrescare: | 1920/3840HZ | Dimensioni del pannello: | 960*960 mm |
| Scala di grigi: | 14-16 bit | Colore: | RGB Full Color |
| Materiale: | Alluminio | Sistema di controllo: | NOVA Stella |
Descrizione di prodotto
- Seamless Stitching Design Finished standard cabinets, no obvious splicing seams between cabinets, more beautiful display effect.
- Good Waterproof Design Designed by waterproof rubber strip on door. Designed by waterproof cap on keyhole.
- High Refresh 3840Hz Up to 3840Hz refresh rate for high-definition display.
- Aluminum alloy The Cabinet is made of aluminum alloy, lighter and does not rust.
- Good Heat Dissipation Built-in fan to form a good cooling system
- Using High-quality LED Lamp Longer life than general products on the market.
![]()
| Type Number | M5 |
| Dimension(MM) | 960x960x128MM |
| Max Power(W) | 900W |
| Cabinet Weight(KG) | 30KG |
| Refresh Rate(Hz) | 1920/3840Hz |
| Pixel Pitch(MM) | 5MM |
| Led Standard | SMD1921 |
| Pixel Density(Dot/M²) | 40000Dot/M² |
| Brightness(CD/M²) | 5500CD |
| Viewing Angle | 140° |
| IP Rate | IP65 |
| Cabinet Material | Aluminum Alloy |
| Maintenance | Back |
| Grey Level | 14-16Bit |
| Working Temperature | -20-40°C |
| Working Humidity | 10%~90%RH |
| Life Span | ≥100000 Hours |
| Working Voltage | AC110V/220V, 50/60Hz |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- Product Quality
-
We offer customers a comprehensive solution for series-related products.
-
We deliver high-quality products that exceed customer expectations.
-
We provide a one-year free warranty with optional extended coverage upon renewal.
-
- Best Service
-
We can provide 24/7 customized online service.
-
We can offer customers free installation guidance and technical support.
-
We are committed to providing products and technical support to any country or region worldwide. Currently, our products have covered more than 100 countries and regions.
-
Q1. What's your MOQ? Can I place a small order quantity for the first time?
A: For new customers, a small order quantity is accepted for the first trial order. The larger the quantity you order, the better the price we can offer.Q2. Can I request some samples for testing and evaluation before placing a formal order?
A: Yes, you are warmly welcome to request samples.Q3. What payment terms do you accept?
A: For mass orders, we usually prefer L/C or T/T. For samples, we accept PayPal.Q4. How many years of warranty do you offer for your products?
A: For most of our products, we offer a 3-year warranty. For commercial lights, we offer a 2-year warranty.Q5. Can you produce ODM or OEM products?
A: Yes, ODM and OEM orders are accepted.Q6. How does the ordering process work for lighting products?
A:-
First, let us know your requirements or application.
-
We will provide a quote based on your requirements or our suggestions.
-
The customer confirms the samples and places a deposit for the formal order.
-
We then arrange production.
-



