CH Series Outdoor LED Screen High Waterproof IP65 and Curved Interlocking Design for Events
Dettagli:
| Luogo di origine: | Cina |
| Marca: | Charming |
| Certificazione: | CE, ROHS, LVD, EMC, CB, BIS, UL |
| Numero di modello: | LU-40 |
| Documento: | CH SERIES P3.91.pdf |
Termini di pagamento e spedizione:
| Quantità di ordine minimo: | 10 pezzi |
|---|---|
| Prezzo: | Negoziabile |
| Imballaggi particolari: | Custodia in cartone, custodia in legno, flight case |
| Tempi di consegna: | 30 giorni lavorativi dopo il pagamento |
| Termini di pagamento: | L/C, T/T, Western Union, PayPal, contanti |
| Capacità di alimentazione: | 500 pezzi a settimana |
|
Informazioni dettagliate |
|||
| Livello grigio: | 14-16 bit | Schermo Temperatura di lavoro: | -20 ~ 60 ℃ |
|---|---|---|---|
| Visualizza la distanza: | >3,91 m | Umidità operativa: | 10%~90%UR |
| Evidenziare: | Outdoor LED screen waterproof IP65,Curved LED video wall interlocking,Outdoor LED display for events |
||
Descrizione di prodotto
CH Series Outdoor LED Screen for Concert Stages and Rental Events
Professional outdoor LED display solution offering exceptional performance for rental events with ultra thin lightweight curved interlocking design and IP65 waterproof rating.
Product Features
Ultra-thin Design
- Only 84mm thickness for regular and curved cabinets, 87mm for flexible cabinets
One-click Degaussing & Front/Rear Maintenance
- Magnetic modules with spring-loaded captive screws and handle for quick removal
Special Handle Design
- Single operator can handle lifting, removal, and installation
Full Range Interlocking
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Adjustable Curvature
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Product Parameters
| Parameter | P3.91 |
|---|---|
| Pixel Pitch | 3.91mm |
| LED Configuration | SMD1921 |
| Pixel Density | 65536 dot/m² |
| Module Size | 250×250mm |
| Cabinet Size | 500×500×84mm |
| Cabinet Weight | 7.9KG |
| IP Rating (front/back) | IP65 |
| Viewing Angle | 120° |
Vuoi conoscere maggiori dettagli su questo prodotto



